Samočistiaci systém Vantage

Samočistiaci systém Vantage od spoločnosti Paramount USA

Samočistiace bazény s integrovaným vysávaním a premiešavaním v riadených horizontálnych a vertikálnych smeroch sú overeným štandardom na najväčších trhoch sveta. Rodiskom a vývojovím centrom pre automatizované samočistiace bazény je najväčší trh na svete Severná Amerika, USA. Paramount International je jednou z najúspšnejších spoločností v rozvinutom bazenárskom priemysle.

Moderné bazény súčasnej generácie poskytujú dokonale vyladené procesy na mechanickej a mikrobakteriologickej báze.

Keramický bazén so systémom VantageDôležitým ukazovateľom čistoty vody nie je iba jej transparentnosť. Nemenej významná je mikrobakteriologická skladba vody. Pred výrazom mikroorganizmy nemusíme mať hneď husiu kožu zo strachu, či sa zas nevyberiete riešiť svoje nepríjemnosti s kvasinkovými, zápalovými, chlamídiovými či inými ochoreniami na infekčné oddelenie vášho lekára.

Áno, oprávnene sa obávame nepríjemných prenosným chorôb, o ktorých sme sa domnievali, že sú výhradne doménou fyzického kontaktu. Aj fyzický kontakt môže byť pri infekčných a prenosných chorobách až neuveriteľne efektívne nahradený úplne nevinným kúpaním v spoločnom bazéne s infikovanými ľudmi bez rozdielu veku.

Otvárať témy kokových žalúdočných infekcií tiež nie je zrovna optimistickou témou takzvaných tradičných bazenárov hlavne staršej generácie so starovekými skúsenosťami budovania bazénov s dvomi vratnými tryskami a najlacnejšou filtráciou vo vesmíre.

Keramický bazén so systémom Vantage

Musíme si otvorene priznať, že nie je možné hovoriť o kvalite hygienických procesov bazénov pokiaľ cirkulačný systém netvoria dômyselne alokované vratné recirkulačné trysky s automaticovaným jednosmerným vírením vody v horizontálnych a vertikálnych smeroch tak aby sa celý objem bazéna dostal do riadeného pohybu sto percentne prefiltrovanej vydezinfikovanej vody obohatenej kyslíkom.

Len kvalitne mikrobakteriologicky ošetrená voda s automatizovanou distribúciou do celého bazénového telesa môže zabezpečiť tak mechanickú, ako aj bakteriologickú čistotu.

Základnou podmienkou udržania kvality štandardu pitnej vody v bazéne je predpoklad, že voda sa nikdy nevystaví kvasným prosesom. To znamená potrebu nepretržitého pohybu vody v celom objeme. Takto konštruované bazény sa nazývajú samočistiace bazény s automatizovaným procesingom. Úplne jednoduchý príklad je obyčajné akvárium.

Keramický bazén so systémom Vantage

Pokiaľ nedocielite vyvážené procesy vo vašom akváriu, možete robiť čokoľvek. Umývať akvárko a vymieňať vodu každý týžden, ale boj s mikrobiológiou vášho vysnívaného akvária nevyhráte.

Pri bazéne je problematika identická. Jediný rozdiel je v objeme vášho problému, ktorý s bazénom bez vyváženého procesingu nastane. Ten problémik je oproti akváriu krát štyristo, to jest sto litrové akvárko vám spôsobí bez vyvážených procesov ten istý problém ako váš štyridsať tisíc litrový bazén.

Aby ste neriskovali extrémne zlé skúsenosti s udržiavaním hygieny vašho bazénu je nevyhnutná osobná konzultácia zameraná na problematiku budovania štandardu pre samočistiace bezúdržbové bazény.

Samočistiace bazény je možné vybudovať ako karbón keramické bazény Compass Ceramic Pools, samočistiace bazény zo striekaného vodotesného betónu, alebo ako samočistiace bazény z ušlachtilej ocele teda nerezové bazény Berndorf.

V stati automatizované riadiace bazénové systémy vám povieme viac o inteligentných riadiacich systémoch pre moderné bazény.

Našou snahou na našich webových stránkach je priblížiť úskalia kombinácie vyváženej hygieny a mechanickej údržby bazéna.

Keramický bazén so systémom Vantage